Profix S - Tuz Soda Otomasyonu


Enmos Mekatronik Sistemler; Tuz – Soda - Sülfat dozajlama ve dağıtım sistemi Profix-S, özel vanalar vasıtasıyla, Tek Hat üzerinden prosesiniz için gerekli olan Tuz- Soda ve Sülfatı istenilen zaman ve miktarda istenilen noktaya gönderebilen yüksek hassasiyetli bir sistemdir.

Simplex kontrol cihazları ve yazılımları ile eş zamanlı çalışarak tam otomatik olarak kimyasalları istediğiniz tartım miktarlarında makinalarınıza göndermenizi sağlar.

Operatör hatalarını minimuma indirerek giderlerinizi minimize etmenize yardımcı olur. Çözelti hazırlama sistemi ile senkron çalışarak zamandan tasarruf sağlar. Dokunmatik büyük ekran ve kullanıcı dostu yazılım sayesinde tüm işlemleri online izlemenize ve rapor almanıza olanak tanır. Tuz kullanımı esnasında büyük bir işçilik kaybı oluşmaktadır. Profix S ile bunun önüne geçebilir işçilik maliyetlerinizde tasarruf sağlayabilirsiniz.

Rezerv tanklarına ekleyeceğiniz sensörler ile çözelti miktarlarını takip edebilir, bitmeden önce gerekli sıvı transferlerini yapabilirsiniz. Zaman içinde çökelti oluşmaması için gerekli işlemleri otomatik olarak gerçekleştirir.

ENMOS Tuz-Soda-Sülfat dozajlama ve dağıtım sisteminde kimyasallar çözelti olarak transfer edilebilmekte olup, ihtiyaç doğrultusunda çözme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Çözelti haline gelen boyalar, Tek Hatlı dağıtım yolu ile transfer edilmektedir.

Tuz/Soda Çözme Sistemi bir işletmenin günlük ihtiyacı kadar olan katı tuzun, paslanmaz çözme tanklarında su ilave edilerek doymuş bir çözelti haline getirilmesi işlemidir. Doymuş çözelti haline gelen sıvı tuz veya soda, stoklanacağı tanka taransfer edilir, ardından Profix-S dağıtım ünitesi vasıtasıyla ihtiyaç doğrultusunda otomatik olarak boyama kazanlarına iletilir.

Dökümanlar