Menü

17 yıl önce düzgün planlanmış bir hedef için hayal kurdum, ve bugün Enmos firmasını hayal ettiğim noktaya taşıyacak güçte görmek, Türkiye’de ve Dünya’da sektöründe bilinir hale getirmiş olmak, şahsıma büyük gurur yaşatmaktadır. Bu planımda ben bir yola çıkmadım. Bilinçli, ölçülebilir, inove edilebilir, yönetilebilir ve üretim gücüne sahip bir yol yarattım. Vizyonumu çalışanlarıma aktarmak en büyük görevim. Klasik bir yol seçmedim. Dünya modellerini aldım ve sektörüme, çalışan profilime, Dünya’ya bakış açıma göre uyarladım. Hedefim dinamik, zamana ayak uyduran, yenilikçi ve esnek çözümler yaratmak ve devamlılığını sağlamak.Vermek istediğim bir mesaj var, ben sadece ürün satmıyorum, hedef kitleme çözüm üretiyorum. Bu çözüm en alt tabanda üründen oluşurken, asıl gücümü AR-GE den teknik tabanımdan alıp, bir proje a’dan z’ye nasıl yönetilir, son kullanıcıya nasıl ulaştırılır bunu iş planıma koydum. Sektörün zorluklarına karşı duyarsız kalmadım, hedefim ürün yaratmak değil, müşteri kazanmaktır. Müşterinin hedefi, üreticiye zorluk çıkarmak değil, kendisini anlayan, derdine deva olanı tercih etmektir. Bu empatiye sahip üretim yapmak Enmos’un birincil misyonudur.

2023 Hedefimiz :
  Daha büyük coğrafyada aynı işleri, aynı kalite anlayışı ile müşterilerimize sunmak.
  Endüstriyel 4.0. da uygulanabilir yazılım değişikliklerine adapte olabilmek.
  Dalgalanan finansal kurlar karşısında, en uygun fiyatı müşterilerimize teklif etmek.
  Satış sonrası teknik hizmetlerde, dün olduğu gibi bugünde anında dönüşler sağlamak.

İşimi zeka ile yapmak, yarattığım ürünlere yansıtmak bana heyecan verdi. Enmos sistemleri birbiri ile entegre olabilen, veri aktarımında en son teknolojiye sahip, dinamik yazılım modellemesi üzerinde çalışmaktadır. Yaratmış olduğumuz ürün gamı dünden bugüne sürekli geliştirilmiştir. 2004 yılında dinamik, ve yalın ürün modeli için hedef koyduk. Tekstil boyama sektöründe her türlü makinada çalışabilecek cihazlar tasarladık ve ürettik. 2008 yılına geldiğimizde sadece boyama makinasını düzgün çalıştırmanın müşteri için yeterli olmadığını gördük. Hedeflenen tam izlenebilir, farklı yardımcı sistemler ile entegre olabilen, proses yazılımlarının çalıştırılabilir olmasıydı. Bu noktada mekatronik sistem çözümlerimiz devreye girdi. 

2012 yılında ister tekrar değişti, bu defa sistemlere “iş zekası” katmak ve proses yazılımlarındaki verileri bir üst katmana MES, ERP, ve üst yönetim yazılımlarına transfer etmek, rekabetçi piyasada müşterilerimize daha kolay satış ve kazanç kaynağı yaratmaktaydı. Bu doğrultuda hayallerimizi yeniden tasarlamak ve ürünlerimize yansıması görmek 2016 sonun kadar devam etmiştir.

Enmos olarak diyoruz ki; Biz rafdan ürün satmıyoruz. Yaptığımız işin zorluğunun bilincindeyiz, ve sunmuş olduğumuz çözümlerimizin, işletmede 100 % kullanılabilir olması için müşterilerimize iş ortağı olmakdan büyük mutluluk duymaktayız.